Jak vznikla čokoláda

Čokoláda je v dnešní době poživatina. Je k dostání v různých tvarech, chutích a konzistencích. Nicméně, jak čokoláda vlastně vznikla, odkud přišel její název a jaké působení má na náš organismus?

Prvním krokem k po všech stránkách známé čokoládě byl objev kakaových bobů před více než 3000 lety. V této době začala dlouhá a rozmanitá historie čokolády. Prvními zpracovateli kakaových bobů byli Mayové a Aztékové. Vytvořili nápoj obsahující kakao, který nazvali xocolatl. Byl to hořký nápoj a s dnešním kakaem není srovnatelný. Tehdy byl tento nápoj vyhrazen pro bohaté občany. Dnes si čokoládu může dovolit téměř každý.

Hernando Cortez & kakaové boby

V 16. století přivezl španělský dobyvatel Henrando Cortez kakaové boby do Španělska a tím do Evropy. V Evropě byla obohacena cukrem a medem, které dopřáli dříve hořkému nápoji Aztéků sladkou chuť. Trvalo dalších sto let, než bylo pro normální občany možné si také vychutnávat horkou čokoládu. První tabulka čokolády vznikla v Anglii, kde byla prodávána pouze v lékárnách, neboť byla považována za lék. V této době byla výroba čokolády již dobře známa.

Mayové nazývali kakaové boby ka-ka-wa, z čehož pochází náš běžný pojem kakao. Původ jména čokoláda pochází ze Španělska, protože v kombinaci s názvem Aztéků „chocol haa“ s názvem Mayu „xocolatl“.  Původní název „chocolatl“ se později kvůli výslovnosti změnil na „chocolate“, což je anglický výraz pro čokoládu. První čokoláda v tuhém stavu byla vyrobena v roce 1847 a je složena z kakaového másla. Až teprve v roce 1875 byla přidáním kondenzovaného mléka vytvořena dnes nejoblíbenější mléčná čokoláda.

Čokoláda a její účinek na organismus

Čokoláda má na organismus pozitivní a negativní účinky. Je důležité si užívat čokoládových sladkostí v rozumné míře a to především u mléčné čokolády. Čokoláda obsahuje z velké části cukr a tuk. Nadměrná konzumace těchto přísad vede ke zdravotním problémům. Přesto existují určitá pozitiva, která s sebou přináší pár kousků čokolády denně. Čokoláda obsahuje například CocoHeal, který podporuje hojení ran, protože má účinek na lidské kožní buňky podporující růst. Podle amerických kardiologů snižuje čokoláda z kakaových bobů krevní tlak, zlepšuje náladu a má protirakovinné účinky. V každém případě je čokoláda neodmyslitelnou součástí našeho života a její skvělá chuť a vůně je pro nás téměř afrodiziakem.


Košík je prázdný